Bolu Sohbet

Spread the love

Bolu Sohbet

Güzel Türkiye’mizin illerini tanıtmaya, tanıtırkende Sohbet Sitemizde global giriş şeklinde uygulamaya devam ediyoruz. Bolu Sohbet bugün listemizde bulunan Sohbet Chat sayfamız. Değerli Bolu halkı ve vatandaşlarımız güzelim Bolu’muzu tanırken halkınında Sanal ortamda buluşma mekanı Olan RaksNEt sohbet Sunucularında bir farkının olmasını istemiyormusunuz.

Reklam ( Bolu Chat Sohbet )

Bolu Merkez

Bolu Merkez giremez herkez diyerek bir serzenişte bulunalım, tabiki Bolu’lu arkadaşlarımız yanlış anlamasınlar bizi lütfen. Bugün Bolu ilimizin merkez olarak tanıtımına bakmak istiyorum. Bolu toplam 8.313 km kare alanda yer almaktadır. Nufus olarak 314.802 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Dokuz ilçe eşlik etmektedir, Bu ilçelere bakacak olursak, Dötdivan, Gerede,Göynük, Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu, Seben, Yeniçağa dokuzuncu nerde diyen olucaktır burda Bolu Merkez olarak dokuzuncu ilçeyide saymış olduk. ilçeler eşlik etmekdedir.

Bolu Şenlik Günleri

Her ilimizde yöresel olarak farklı etkinlikler ve şenlikler yapılmaktadır. Bolu ilimizin ve ilçelerinide katarsak çeşitli şenlikler yapılmaktadır. Bolu kıbrıscık ilçesinde her yıl Haziran ayı içerisinde yapılan Karagöl Şenlikleri vardır katılmak isterseniz hazıran ayında ziyaret edebilirsiniz. Hazıran ayı içerisinde bir diğer festival olan İpekyolu Kültür Festivali bulunuyor Mudurnu ilçesinde yapılan etkinlik katılımcılarını bekliyor. Hazıran ayı festival ayı kokusu yaymaya devam ediyor Haziranın 3. hafta sonunda bir festival daha yapılmakta buda Aşçılık ve Turizm Festivalidir. Yani Hazıran ayında bolu ilimize gitmiş bulunuyorsanız bu 3 fesftivali görmeden gelmeyin.

Temmuz Ayı Festivalleri

Bolu ilimizin güzelliklerinden bahsederken festivallerin yoğun olduğunu görünce buraya doğru yönelmeye başladık. Hazıran ayında bulunan festivalleri sıralarken şimdi Temmuz Ayı Festivallerini sizlerle paylaşıyoruz. Dörtdivan ilçesinde Temmuz ayında yapılan Dörtdivan Festivalleri yapılmaktadır. Temmuz ayının 2. haftasına denk gelen bir festival bu şenlik Bolu merkezimizde yapılmaktadır. Sarıalan Yayla Şenliği bildiğimiz yayla şenlikleri havasında geçen güzel bir etkinlik Temmuz ayının ikinci haftasını unutmayın sakın. Gelelim 3. haftamıza Temmuz ayı bildiğiniz gibi Bolu ilimiz rakım olarak biraz yukarda kaldığı için Türkiye’de batı tarafında ilk Kar yağışını gören illerimizdendir. Bu nedenle yaz ayları neşeli ve etkinlik içinde geçtiğini görüyoruz. Abant / Mudurnu da yapılan Yamaç Paraşütü Festivali görüyoruz, güzel bir etkinliğe benziyor ismindende anlaşıldığı gibi ilgi alanızdaysa ugrayın derim.

Bolu Gezilecek Yerler

Türkiye’de gezilecek, görülecek yer tükenmez eğer ekonomi olarak sıkıntıda değilseniz gezip görülecek bir sürü yer var. Hepsi tabiat harikası yerler doğanın insanla buluştuğu muhteşem yerlerdir. Bolu’da gezilecek Yerler olarak yazı dizemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Bolu’da gezmek istediğiniz görmek istediğiniz her yeri bulabilirsiniz.

Yedi Göller Parkı

Bolu’ya geldiğinizde temiz havanın adeta fışkırdığı doğa harıkasi Yedi Göller Parkı‘nı ziyaret etmeyi unutmayın. Etrafınızda karaçam ve Meşe ağaçlarını hayal edin ortasında göller off huzurun sesini dinleyin. Büyük şehirlerin sesinden uzak bu sessizlik bedeninize ve ruhunuza ilaç gibi gelicektir. Yalnız şunu unutmayın tabiki bu yazı tarihine bakarak siz hesaplayın Yaya girişi 5 TL Otomobil Girişi 15 TL şuan siz yine tedarikli gidin. Ücretli olduğunu bilmeniz için bilgi vermek istedim. 🙂

Sülüklü Göl

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bulunan Sülüklü Göl. Kamp yapmak istiyorsanız bulunmaz yerlerden bir tanesidir. Burda bulunan göl doğal olarak Deprem sonrası oluşan çukurdur. Amatör olarak değil tam bir doğa harikası olarak görünen Sülüklü Göl eşsiz yerlerden bir tanesi olduğunu unutmayın. Günübirlik olarakda ziyarette bulunabilirsiniz ama benim sizlere tavsiyem özel aracınızla gidip 3 4 gün çadır kurarak doğanın tadını çıkarmaktır.

 

 

Gerek yok her sözü laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana.