Eski Sohbetler

Spread the love

Eski Sohbetler

Nerde O Eski Sohbetler malum sözü söyleyerek başladık. Neden böyleyiz.? Özellikle yaşını başını almış kişilerin ağızlarına doladığı kelimelerden biridir.? Hiç düşündünüzmü, düşünen arkadaşlar aşağıdaki yorum bölümünden lütfen bizimle paylaşsınlar. Paylaşmak güzeldir, bilgi paylaştıkça zenginleşir. Kelimesinden yola çıkarak söylüyorum.

Reklam ( Nerde O Eski Sohbetler )

Eski Sohbetler
Eski Sohbetler

Sohbetler mi Eski, Bizmi Yeniyiz

Bu cümleyi iyi anlayalım ve tartışma konumuz olsun. Bugün makale yazmak yerine sizlere bazı sorular sorarak yorumlardan bilgilerinizi ve düşüncelerinizi almak istiyorum. Sohbet chat odamıza girerek global kanalda da açıklayıcı görüşlerinizi söyleyebilirsiniz. Hiçbir kısıtlama ile engele rastgelmiyeceksiniz. Teknolojinin gelişmesiyle eski kullanımlar geride kaldı. Oturduğumuz yerden, evden, işyerinden, hatta ve hatta otobüsdeyken bile chat yapmak mümkün. Durum böyleyken biz neyin kısıtlamasını yaşıyoruz. Tamam Eskiye yönelik bütün söylemlerin arkasındayım. Şunuda unutmamak lazımki gelişen dünyanın insanların ve teknolojinin yanında sönük kalmamak içinde bazı şeyleri öğrenmek gerekir.

Eski Kullanılan Chat Türleri

Okuyucularımızın arasında ayrım yapmayı sevmem ama burda bir ayrıcalık var. Onuda şu şekilde açıklığa kavuşturmak isterim. Bahsedeceğim olaydan 20 25 yaşında arkadaşlarımız anlamayacağı için böyle bir terim kullandım. Ay olarak tam söylemek istemiyorum ama 1999 yıllarında, RaksNET kullanımı Türkiye’de henüz yeniydi yeniliklere ilgi büyüktür, biliyoruz hepimiz. Meraklı bir milletiz. 🙂 Neyse konumuza dönelim RaksNET dağıldıktan sonra çeşitli iRC sunucuları açıldı tabiki burda start verilirken yükselişe veda yapıldı. Ben açık söylemek gerekirse hatırladıgım ve bildigim sistemlerden bahsetmek istiyorum.

Yıl 2000 li yılların içerisindeydi. Tinder vardı ve iddalı bir arkadaşlık sitesiydi. Tabiri caisse, rüzgar gibi geldi kasırga gibi çıktı diyebiliriz. Aslında o zamanın elde avuçta en iyi kullanılabilicek ileri görüşlülükle düşünülmüş bir sistemdi. Hakkınıda verdi çok kısa sürede 50 milyona yakın kullanıcısı vardı. Sistem tamamen Telefonların GPS özelliğini kullanarak yakınızdaki GPS açık kullanıcılara istek gönderip eşleştirmek. Yakınınızda olduğu için şuan eşleştirme gönderiyorsunuz yarın bir cafede çay kahve içiyor moduna dönmüştü. Azönce söylediğim çok iyi sistemdiden kastım buydu. Teknoloji kısıtlı veriler kısıtlı ve bir satı kod yazmak ohoo kafa patlatmaya değmezmiş. Şimdiki yazılımları görünce. 🙂

Daha birçok uygulama var ama bu uygulamaları sadece burda yazmayacağım, çok uzun olucak. size söz eski chat programları, sistemleri ile birlikte uzun bir makale yazmayı düşünüyorum. Bizi takip etmeye devam edin ve Sohbet sitemizede bekleriz.

Gerek yok her sözü laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana.